Miloslav Pišťáček

Miloslav Pišťáček

Miloslav Pišťáček se stal vítězem prvního ročníku soutěže Wellness gastronomie. Získal ocenění Wellness kuchař ČR 2015. V roce 1993 zaváděl vegetariánskou restauraci v Levoči. 

Pracuje již třicet let v gastronomii. Sbíral cenné zkušenosti v zahraničí v oblasti Châteaudun ve Francii a po celé slunné Itálii.

Z pražských restaurací působil sedm let v italské restauraci Kogo ve Slovanském domě a jako šéfkuchař francouzského hotelu Esplanade*****. Jako lektor vede také vlastní školu vaření Top Gurman. V současné době využívá svých bohatých zkušeností k poradenství ke zkvalitnění gastronomie našich hotelů a restaurací.

Videopřednášky

Financování a kvalita služeb soukromých provozů

Každý člověk by chtěl žít tak, aby se mu jeho život jevil jako šťastný a spokojený. K  takovému způsobu života je nutné mít k dispozici dostatečné množství produktů, zboží a služeb.

Tím, že můžeme tyto produkty spotřebovávat, dochází k uspokojení potřeb člověka a k naplnění jeho tužeb a přání, a život se může jevit jako plnohodnotný. 

K životu jsou nutné dva typy produktů, a to hmotné a nehmotné statky. Hmotné produkty budeme nazývat zboží a nehmotné produkty pojmenujeme službami. My se nadále budeme zabývat službami, i když součástí některých služeb je i produkt s hmotným charakterem. To platí zejména v oblasti veřejného stravování. Pokud jde o to, kdo služby poskytuje, můžeme v naší společnosti nalézt dvě základní skupiny poskytovatelů.