Čokoládový cheesecake s banánem a HRAŠKOU

   


Název suroviny Hmotnost
NA KRÉM  
HRAŠKA Vanilka 200 g
Mléko / Mléko sojové 1200 ml
Cukr / Cukr třtinový 200 g
Kakaový prášek 70 g
Olej slunečnicový 200 g
Banán 200 g
NA KORPUS  
Máslo / Kokosový tuk 70 g
Sušenky 150 g
NA POLEVU  
Čokoláda na vaření 100 g
Máslo / Kokosový tuk 30 g
NA KRÉM NA ZDOBENÍ  
Uvařená HRAŠKA Vanilka 100 g
Máslo / Kokosový tuk 50 g
Cukr / Cukr třtinový 30 g

 

Postup pro přípravu korpusu

Sušenky rozdrtíme a smícháme s kokosovým tukem a zpracujeme na těsto. Těsto rovnoměrně rozprostřeme na dno dortové formy a dáme na 10 minut zapéct do trouby při teplotě 160 °C.

Postup pro přípravu krému

HRAŠKU Vanilka důkladně promícháme s mlékem a olejem. Za stálého míchání přivedeme k varu. Pak oheň ztlumíme a zvolna vaříme 20 minut. Občas promícháme a zkontrolujeme, zda se HRAŠKA nepřipaluje. Před koncem varu přidáme cukr, dobře prošleháme a krátce povaříme. Do uvařeného krému přidáme kakaový prášek a dobře promícháme. Je-li krém hustý přidáme lžíci mléka. Na přípravu krému na zdobení si odložíme 100 g uvařené kaše stranou a necháme vychladnout. Banán oloupeme a nakrájíme na plátky cca 0,5 cm silné. Ještě horký krém vlijeme na korpus ze sušenek. Povrch krému pokryjeme plátky banánu, zatlačíme do krému a stěrkou povrch vyrovnáme. Necháme zatuhnout.

Příprava čokoládové polevy

Ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu spolu s máslem na teplotu těla apolévou přelijeme vychladlý dort. Polevu necháme ztuhnout.

Postup pro přípravu krému na zdobení

100 g uvařeného vychladlého HRAŠKOVÉHO krému smícháme s máslem a cukrem a vyšleháme krém. Hotovým krémem naplníme zdobící pytlík a dort nazdobíme.

Varianta korpusu I.

Suroviny: 70 g másla, 70 g sušenek, 70 g mletých ořechů (kokosu, slunečnicových semínek), 20 g cukru. V troubě nezapékáme.

Varianta korpusu II.

Suroviny: 70 g hrozinek, brusinek, jakéhokoliv sušeného ovoce - namočené; 150 g mletých mandlí, ořechů, slunečnicových semínek, kokosu aj. V troubě nezapékáme.

Poznámka

HRAŠKU je důležité nechat projít 20 minut varem, aby byla hrachová mouka dobře stravitelná. V současné době jen málokdo dodržuje toto pravidlo, které platí pro vaření jakékoliv syrové mouky. Nedostatečně provařená mouka je pro naše zažívání velká zátěž.

Tipy pro diety

Bezlepková dieta:Pro bezlepkovou dietu, můžeme využít korpus připravený z 60 g mandlí a 60 g rozinek. Nejprve rozsekáme mandle na mouku a potom přidáme spařené rozinky a opět důkladně rozsekáme. Nasledně těsto rozprostřeme rovnoměrně na dno dortové formy a zalijeme horkým krémem.Dieta bez laktózy a pro vegany:Mléko a máslo nahradíme sojovým mlékem a kokosovým tukem.

Alergeny

Mléko /mléko sojové.