Kokosové řezy s HRAŠKOU


Kokosové řezy s HRAŠKA Vanilka jsou neodolatelné a hned při prvním kousku si vybavíte Raffaello. Výhodu zjistíte hned při druhém kousnutí, kokosových řezů se dá sníst výrazně více!


Název suroviny Množství
NA KORPUS  
Mouka hrubá 100
Mouka celozrnná 15 g
HRAŠKA Vanilka 10 g
Kokos mletý 15 g
Cukr krystal (třtinový) 50 g
Olej slunečnicový 40 ml
Jablka 50 g
Mléko 90 ml
Sůl špetka
Šťáva a kůra z poloviny citrónu 10 ml
Jedlá soda 2 g
Kypřící prášek do pečiva 3 g
NA KRÉM  
HRAŠKA Vanilka 100 g
Mléko / Mléko sojové 600 ml
Olej slunečnicový 50 ml
Cukr / Cukr třtinový 100 g
Vanilkový extrakt 1,5 ml
Kokos mletý 50 g
NA ZDOBENÍ  
Kokos na zdobení 25 g

 

Příprava korpusu:

Jablka zbavíme jadřince a i se slupkou nastrouháme najemno. Přidáme mléko, olej, cukr, vanilkový extrakt, celozrnnou mouku a HRAŠKU Vanilka a dobře promícháme. Sodu a prášek do pečiva přesejeme přes sítko, smícháme s moukou a rychle vmícháme do těsta. Těsto vylijeme na vymazaný plech, vysypaný moukou a dáme do předehřáté trouby. Pečeme 15 - 20 minut při teplotě 180oC. Po upečení necháme vychladnout. Mezitím si připravíme krém.

Příprava krému

HRAŠKU Vanilka důkladně promícháme s mlékem a olejem. Za stálého míchání přivedeme k varu. Pak oheň ztlumíme a zvolna vaříme 20 minut. Občas promícháme a zkontrolujeme, zda se HRAŠKA nepřipaluje. Před koncem varu přidáme cukr, vanilkový extrakt a kokos. Dobře prošleháme a krátce povaříme. Ještě horký krém vlijeme na upečený korpus. Necháme zatuhnout. Na ozdobu povrch moučníku posypeme kokosem.

Poznámka

HRAŠKU je důležité nechat projít 20 minut varem, aby byla hrachová mouka dobře stravitelná. V současné době jen málokdo dodržuje toto pravidlo, které platí pro vaření jakékoliv syrové mouky. Nedostatečně provařená mouka je pro naše zažívání velká zátěž.

Tipy pro diety

Bezlepková dieta: Pro bezlepkovou dietu, můžeme využít korpus připravený z 60 g mandlí a 60 g rozinek. Nejprve rozsekáme mandle na mouku a potom přidáme spařené rozinky a opět důkladně rozsekáme. Nasledně těsto rozprostřeme rovnoměrně na dno dortové formy a zalijeme horkým krémem.

Dieta bez laktózy a pro vegany: Mléko a máslo nahradíme sojovým mlékem a kokosovým tukem.

Alergeny

Mléko /mléko sojové.