Obalované zeleninové špízy

Obalované zeleninové špízy v Hrašce na obalování, jsou nejen kulinářsky, ale i chuťově atraktivní pokrm, který se hodí i jako originální doplnění menu. Každý kuchař si s tímto receptem může sestavit nejen vlastní chuťovou, ale i vlastní barevnou variaci jednotlivých špízů.


 

Ingredience:

  
voda      120 ml
Hraška na obalování 
(případně Hraška na zahušťování*)
80 g
různé druhy zeleniny sýrů aj. (červená a zelená paprika, žampiony) 300 g

 

Pracovní postup:

  1. Hrašku na obalování či na zahušťování* rozmícháme s vodou na těstíčko hustoty řidší hořčice. Necháme asi 20 minut odležet. 
  2. Na párátko napichujeme střídavě kousky různobarevné zeleniny, namáčíme v těstíčku a smažíme.
  3. Smažíme v rozpáleném oleji přiměřené výšky. 
  4. Osmažené kousky necháme okapat v sítku.
  5. Vytáhneme párátko a podáváme.

 

* Na obalování je možné použít jednak Hrašku na obalování, která obsahuje chilli a česnek, ale také Hrašku na zahušťování, která se oproti dříve zmíněné liší pouze ve složení koření a to tak, že chilli ani česnek neobsahuje.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Poznámka:

 

Olej na smažení: 

 Používáme kvalitní olej či palmový tuk.

Teplota oleje: 

 Správnou teplotu oleje vyzkoušíme vkápnutím těstíčka, které musí ihned vyplavat na hladinu. Obalený kousek se pak nepřilepí ke dnu a nenasákne olej. Při nízké teplotě může těstíčko stéci a přilepit se na dno nádoby.

Kousky do oleje vkládáme postupně, aby se olej nezchladil.

Výška oleje

Při smažení obalovaného ovoce je třeba dosahovat hladinou oleje takové výšky, aby byl obalený kousek ponořen. Při nízké hladině oleje se může obal odlupovat a také nemusí dojít k prosmažení.